Çalışma Saatleri: 09:00 - 17:00
İletişim: 0850 433 93 93
Takip Et:
Doktorumla Büyüyorum / Banyo ve Cilt Bakımı  / Güneş Yanıklarından Korunma
Güneş Yanıklarından Korunma

Güneş Yanıklarından Korunma

NEDEN BEBEKLER GÜNEŞ YANIĞI AÇISINDAN YÜKSEK RİSKE SAHİPTİR?

Bebeklerin cildi erişkinlerin cildinden daha ince ve hassastır. Bu nedenle çok daha kolay bozulur. Bebekler size çok sıcak olduğunu, ciltlerinin yanmaya başladığını söyleyemez ve bir erişkinin yardımı olmadan güneşten kaçamazlar. Ayrıca bebekler kendilerini uygun giydirecek ve güneş koruyucu uygulayacak bir erişkine ihtiyaç duyarlar.

KORUNMA ÖNERİLERİ

Güneş yanığı olmadan önce nasıl korunacağınızı öğrenerek bebeğinizin güvenli ve mutlu kalmasını sağlayın:

• 6 aylıktan küçük bebekler güneş çarpması riski nedeniyle direkt ve indirekt güneş ışığından uzak tutulmalıdırlar. Özellikle saat 10:00 ile 14:00 arasında güneşte kalmamalarına dikkat edin.

• Bebekleri mümkün olduğunca gölgede tutun. Örneğin bir ağaç veya şemsiye altında tutulabilirler. Ama unutmamak lazım ki bir şemsiye bebeğe ulaşan UV ışınlarını yalnızca %50 oranında azaltabilir.

• Bebekleri hafif, uzun kollu ve uzun paçalı pamuk giysilerle giydirin ve geniş kenarlıklı bir şapka takın.

• 6 aydan sonra koruyucu krem kullanabilirsiniz. Ancak 6 aydan küçük bebeklerde sadece giysiyle kaplanmayan küçük alanlara uygulayabilirsiniz. Bebeğin el sırtı, yüz, ense, kulak kepçesi ve ayak sırtı gibi tüm gün ışığına maruz kalabilecek bölgelere krem sürdüğünüzden emin olun.

• Korumayı dışarı çıkmadan 15-30 dakika önce uygulayın. Hiçbir güneş kreminin tamamen su geçirmez olmadığını ve özellikle suya giren bebeklerde her bir buçuk iki saatte bir yenilemeniz gerektiğini unutmayın.

Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum Yap

Open chat