Çalışma Saatleri: 09:00 - 17:00
İletişim: 0850 433 93 93
Takip Et:
Doktorumla Büyüyorum / 5-12 Yaş Hareket  / Okul Çocuklarında El Göz Koordinasyonu
Okul Çocuklarında El Göz Koordinasyonu

Okul Çocuklarında El Göz Koordinasyonu

Ayak bileği dize bağlı diz de kalçaya ama gözler henüz beyine bağlı değil. 6-9 yaş grubunda göz olması gereken tam bir küre halini alır ve göz kasları hareket eden cisimleri daha iyi takip ederler. Göze gelen uyarılar “büyük merkez istasyonu” na iletilse de, hareketin tüm farlı yönleriyle algılanması hala zordur.
Bu küçüklerin bir topun ne kadar hızla gittiğini anlayabilecekleri ama topun yönünü tam olarak kestiremeyecekleri anlamına gelir. Bu nedenle direk olarak gelen ya da onlara pas atılan bir topu yakalamak, topa vurmak adına ilerleyen zamanlarda daha iyi olacaklardır. Topun nereye gittiğini anlamak ve o yöne ne kadar hızla gitmesi gerektiğini çözmek ufaklıklar için hala biraz zordur.
Şimdi süreci hızlandırmak için tüm o göz kaslarını çalıştıran egzersizleri denemeye başlayabilirsiniz. Ama işe yaramayacaktır. Burada herhangi bir göz çalıştırma videosu göremeyeceksiniz. eBay ve youtube’ ta bile bulamazsınız. Görsel yeteneğin artması doğal gelişim sürecinin bir parçasıdır. Bu gebelik süresini egzersiz yaparak 9 aydan 3 aya indirmeye çalışmaya benzer. Başında beklenen suyun kaynamadığını atalarımız çoktan söylemiş.
Çocuğunuza baskı yapmadan onun spor yeteneğinin gelişmesi için sabırla bekleyin.

Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum Yap

Open chat