Çalışma Saatleri: 09:00 - 17:00
İletişim: 0850 433 93 93
Takip Et:
Doktorumla Büyüyorum / Banyo ve Cilt Bakımı  / Sünnetli Penis Bakımı
Sünnetli Penis Bakımı

Sünnetli Penis Bakımı

Eğer oğlunuzu sünnet ettirmeyi tercih ettiyseniz bunu büyük ihtimalle doğumdan sonraki 2. ya da 3. Günde belki en geç ilk hafta içinde hastanede yaptırdınız. Dini sebeplerle yağılan sünnet genellikle hayatın ikinci haftasında yapılır. Bazı pediatristler teemz kıyafetler giydirilmesini önerirken bazıları da tamamen açık bırakmayı önerirler. Önemli olan şey bölgeyi olabildiğince temiz tutmaktır. Eğer penisin üzerine kaka parçacıkları gelirse bezini değiştiriken sabun ve suyla nazikçe silin.

İlk birkaç gün penisin ucu oldukça kırmızı görülebilir ve sarı bir akıntı fark edebilirsiniz. İkisi de normal iyileşme sürecinin normal seyrinde görülür. Bir hafta içinde kırmızılık da akıntı da geriler. Eğer kırmızılık sebat eder, şişlik olur, içi su bulanık iltihaplı görünümde sıvı dolu kesecikler olursa bir enfeksyon var demektir. Eğer böyle bir şüpheniz varsa mutlaka çocuk doktorunuzla görüşün.

Genellikle, sünnet iyileştikten sonra, penis ek bir bakım gerektirmez. Bazen az bir parça sünnet derisi kalabilir. Bu kalan deriyi çocuğun her banyosunda nazikçe geri çekin. Etrafına ve penis başına bakıp temiz olduğundan emin olun.

Henüz Yorum Yapılmadı

Yorum Yap

Open chat